Usługi oferowane przez podmioty z sektora ubezpieczeń od lat cieszą się bardzo dużą popularnością - zwłaszcza w czasach pandemii. Nie ma się zatem co dziwić, że wiele osób decyduje się na założenie własnej firmy ubezpieczeniowej. Zanim jednak zaczniemy oferować klientom polisy, musimy nadać naszej firmie nazwę. Oto poradnik, w którym wyjaśniamy, jaka powinna być nazwa dla firmy ubezpieczeniowej.

Nazwa firmy ubezpieczeniowej - dlaczego pełni tak ważną rolę? 

Nazwa przedsiębiorstwa w praktycznie każdej branży pełni niezwykle ważną rolę. Jest to swego rodzaju wizytówka, która świadczy o randze danego podmiotu. Wszyscy eksperci od marketingu i wizerunku podkreślają, że przygotowaniu nazwy trzeba poświęcić równie dużo uwagi i zainteresowania co skonstruowaniu oferty czy poszukiwaniu klientów. 

Czym powinna się wyróżniać nazwa firmy ubezpieczeniowej? Przede wszystkim musi być ona chwytliwa oraz łatwa do zapamiętania. Ponadto dobrze jest, gdy dana nazwa od razu mówi nam, czego możemy spodziewać się po danej firmie. Nazwa przedsiębiorstwa musi korespondować z jej ofertą, misją oraz nastawieniem do klientów. Stworzenie nazwy spełniającej wszystkie te kryteria nie jest oczywiście łatwe, jednak jeśli już się to uda, wówczas osiągnięcie rynkowego sukcesu jest zdecydowanie łatwiejsze. 

Nazwy nie zmienia się często

Ustalając nazwę dla firmy ubezpieczeniowej trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że najpewniej będziemy się nią posługiwać przez długie lata. Oczywiście, zdarzają się przypadki zmiany nazwy, jednakże cały proces rebrandingu wiąże się z ogromnymi kosztami dla przedsiębiorstwa, ponieważ trzeba to w odpowiedni sposób zakomunikować klientom.

Z tego względu powinniśmy być na 100% pewni, że stworzona nazwa rzeczywiście jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ wprowadzanie zmian kilka miesięcy po starcie firmy sprawi, że wielu klientów uzna to za działanie całkowicie niepoważne. 

Nazwa dla firmy ubezpieczeniowej - nie stawiaj tylko na jeden rodzaj ubezpieczeń! 

Bardzo częstym błędem, który popełniają właściciele firm ubezpieczeniowych, jest stosowanie w nazwie wyłącznie jednego rodzaju ubezpieczeń, np. OC czy ubezpieczeń na życie. Jest to jednak poważny błąd, bo przecież wiadomo, że każda firma wraz z upływem czasu i wzrostem liczby klientów będzie powiększać zakres oferowanych przez siebie usług.

Z tego powodu stanowczo odradzamy, aby nazwa firmy zawierała przedrostki "med" czy "auto", gdyż może to wprowadzać w przyszłości klientów w błąd, co do rzeczywistej oferty ubezpieczyciela. 

Oryginalność to podstawa 

Dobra nazwa firmy ubezpieczeniowej musi być oryginalna. Należy postarać się, aby w jak największym stopniu odróżniała nas od konkurencji. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do nazwy firmy, warto sprawdzić, jak nazywają się najpopularniejsze firmy z naszej branży. 

Jednocześnie nazwa nie może być zbyt rozbudowana. Największa szansa na to, że klient zapamięta nazwę przedsiębiorstwa jest wtedy, gdy jest ona jednowyrazowa. Warto o tym pamiętać, ponieważ kwestia zapamiętywalności pełni niezwykle istotną rolę dla budowania świadomości marki w gronie potencjalnych klientów. 

Źródło: https://cenabiznesu.pl/-nazwa-dla-firmy-ubezpieczeniowej-jak-ja-wybrac